Ostrzeżenia publiczne Prezesa UOKiK od nowego roku

Natłok obowiązków oraz czas urlopowy nie sprzyja rozwojowi bloga. Mam jednak nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej i będę mógł publikować regularniej i z dużo większą częstotliwością. Najpierw jednak muszę nadrobić zaległość, których jest sporo….

Na początku niektórym przypomnę, a innych poinformuję, że od 18 stycznia 2015 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Cały tekst nowelizacji dostępny jest na stronach sejmowych (w html oraz w pdf). Zainteresowanych procesem legislacyjnym odsyłam do druków sejmowych (1703).  

Jak już pisałem wcześniej – nowelizacja zmienia dużo w sferze ochrony konkurencji, ale nie oznacza to, że zmiany dotyczące ochrony konsumentów można w ogóle pominąć. O najważniejszej, czyli możliwości wydawania przez Prezesa UOKiK ostrzeżeń publicznych pisałem w tym artykule. Czas pokaże, jak powyższa instytucja będzie wykorzystywana w praktyce. Warto dodać, że ostrzeżenie będzie wydawane w formie postanowienia, co oznacza, że przysługuje na nie stronie zainteresowanej zażalenie do SOKIK. 

Zainteresowanych tematem nowelizacji odsyłam do pierwszego mojego postu dotyczącego tej nowelizacji związanego z omówieniem konsumenckich zmian w ustawie

Podziel się artykułem!
Processing your request, Please wait....