Od dzisiaj obowiązuje ustawa o prawach konsumenta!

W dniu dzisiejszym – 25 grudnia 2014 r. – wchodzi w życie długo zapowiadana na tym blogu ustawa o prawach konsumenta (tekst ustawy). Nowe regulacje są zdecydowanie korzystniejsze dla konsumentów, aczkolwiek występują sytuacje, w których to przedsiębiorcy będą stroną bardziej uprzywilejowaną (w porównaniu z poprzednim stanem prawnym). Przypomnę tylko, że nowe przepisy nie oznaczają tego, że powinniśmy zapomnieć o dotychczas obowiązujących zasadach reklamowania towarów (pisałem o tym w artykule Reklamować towar z tytułu niezgodności z umową możemy jeszcze przez wiele lat).

Opisywać głównych zmian nie będę, bo czyniłem to już na blogu. Zapraszam do wpisów o TOP 10 zmian w reklamacjach konsumenckich oraz TOP 10 zmian przy umowach zawieranych przez konsumentów. Dokładną analizę nowych regulacji znajdziecie w dwóch poradnikach przeze mnie przygotowanych (jeden przeznaczony dla konsumentów, a drugi dla przedsiębiorców) oraz na specjalnej stronie internetowej stworzonej przez UOKiK – www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl

Inne ciekawe tematy dotyczące ustawy o prawach konsumenta, które poruszyłem na blogu to:

Warto dodać, że na blogu relacjonowałem postępy dotyczące omawianej ustawy na etapie legislacyjnym: 

Jak widać, materiału sporo, a w mojej głowie pomysłów na nowe wpisy jeszcze więcej. Systematycznie będę zamieszczał nowe treści związane z ustawą o prawach konsumenta, aczkolwiek nie będzie to wyłączny temat moich przyszłych artykułów. 

Myślę, że polscy konsumenci nie mogli wymarzyć sobie lepszego prezentu na tegoroczne Święta. Wszystkiego Najlepszego 🙂 

Podziel się artykułem!
Processing your request, Please wait....