Czy gwarancja może być odpłatna?

Przedsiębiorcy oferują różnego rodzaju gwarancje, które różnią się między sobą warunkami na jakich zostają udzielone, w tym okresem odpowiedzialności gwaranta czy też zakresem tej odpowiedzialności (np. dotyczą wybranych produktów lub wybranych wad). Zdarza się jednak, że niektóre gwarancje mają charakter odpłatny, tzn. zostają udzielone za dodatkową opłatą uiszczoną przez konsumenta przy nabyciu towaru. Teraz pytanie, czy taka praktyka jest dozwolona?

Zamieszanie powoduje art. 13 ust. 1 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej o treści:

Udzielenie kupującemu gwarancji następuje bez odrębnej opłaty

Czytaj dalej...
Processing your request, Please wait....